Php Dosya Yükleme Sınıfı Kullanımı (Verot.net)

Verot.net php dosya yükleme sınıfı php programlamada dosya yükleme işlemlerini oldukça kolaylaştıran bir sınıftır. Eğer kendi fonksiyonunuzu ya da sınıfınızı yazmakla uğraşmak istemiyorsanız eski ama etkili olan verot.net php dosya yükleme sınıfını tavsiye ederim. Kullanımı ücretsizdir. 

Verot.net php dosya yükleme sınıfı ile birçok işlemi yapmak mümkündür. Örnek vermek gerekirse bir fotoğraf yüklenirken eğer fotoğraf belirttiğimiz boyutlardan büyük ya da küçük ise fotoğrafı yeniden boyutlandırabiliriz. Fotoğrafın renkleri üzerinde oynama yapabiliriz.

Fotoğraftan örnek verdim diye bu sınıf ile sadece fotoğraf yükleyebildiğimiz anlamına gelmez. Verot.net php dosya yükleme sınıfı MIME tiplerini desteklediği için MIME tipini bildiğimiz her dosyayı yükleyebiliriz. Okumaya devam et “Php Dosya Yükleme Sınıfı Kullanımı (Verot.net)”

Php Programlama – Php ile Form Kullanımı

Php programlama ile dinamik web sayfaları oluşturmak için formlar oldukça önemlidir. Php ile form kullanımı kullanıcılardan veri almamızı ve veriyi veri tabanına kaydederek daha sonra kullanabilmenize olanak sağlar.

Örneğin bir sitedeki iletişim formunu kullandığınızda girdiğiniz veriler, o sitenin veri tabanına kayıt edilir ve yönetim paneli kısmında yönetici tarafından görüntülenebilir.

Okumaya devam et “Php Programlama – Php ile Form Kullanımı”